www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> НЛП


Страници: (2) [1] 2  ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> НЛП, доколко е опасно?
Tien
Публикувано на: 15.8.2007, 16:46
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 133
Участник # 1 005
Дата на регистрация: 15-June 07



Чета сега една книжка - "Принципи на НЛП". Там, т.нар. невро-лингвистично програмиране е описано като "Психология на съвършенството", едва ли не панацея за разрешаване на всякакви психо-проблеми и за постигане на всякакви цели, вкл. в бизнеса и т.н. Обаче, както го описват, това е чисто и просто една голяма Имитация - имитация на истинско общуване, с цел манипулация. Могат да те "моделират" и после да те изимитират пред самия теб, за да постигнат доверието ти. След това вече могат да те накарат по-лесно да вземеш решение изгодно на тях и пр. Но всичко това, според мен при Българина който е интуитивен и бързо усеща кога го работят и кога "всичко е твърде хубаво, за да е истина", трудно минава.
Въобще, това НЛП (макар че то сигурно включва и техники за които не пишат по книгите) ми се струва по-скоро някакъв не много успешен опит за контрол, въпреки че за масовия потребител с консумативна нагласа, сигурно работи. Въобще, евреите са узурпирали психологията като област на изследване и са я напълнили с глупости, като същевременно отричат душата... smil4334a8edcde62.gif така че според мен не могат да създадат нищо съществено като идея в тази област, и НЛП потвърждава неспособността им да разберат Човека, затова само го имитират (като маймуните от които те настояват да са произлезли smil4334a43204b20.gif)
Макар че признава реалността на мисълта, НЛП-то се основава на доста материалистични идеи, напр. че можем да получаваме информация само чрез 5-те сетива. Въможно е, насоката която дават на психологията (НЛП е част от нея) пък нарочно да е разработена да спира изследванията на Психичните сили, които са в човека, защото се страхуват от хора, които ги владеят.
Вие какво смятате за това НЛП??
PM
Top
ime
Публикувано на: 15.8.2007, 18:46
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.8.2007, 18:55
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Един от методите, на които се спирам по-подробно в новата си книга, е именно НЛП. Може би защото ние доста изпатихме от него. НЛП е метод за програмиране на хората. Не възпитание, не обучение, а именно програмиране. Внимавайте в книгите за НЛП, защото в голяма част от тях е вложено именно НЛП и те могат да ви повлияят без да се усетите.
До 2-3 седмици ще имате много информация по въпроса.


--------------------
PM
Top
ime
Публикувано на: 15.8.2007, 20:09
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Запознат
Публикувано на: 15.8.2007, 21:55
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Какво ще кажете да се организираме една дружинка и да се регистрираме, за да видим какво толкова си говорят и обсъждат нлп-зомбитата?
Ние сигурно ще сме първите. Има ли някой навит, да се пробваме да ни промият малко мозъците? smil4334af067a7a3.gif

Ето линка от където можете да вземем червеното хапче:
http://portal.changewire.info/index.php?op...&task=registers
PM
Top
Tien
Публикувано на: 15.8.2007, 22:09
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 133
Участник # 1 005
Дата на регистрация: 15-June 07



QUOTE (Елтимир @ Aug 15 2007, 06:55 PM)
Един от методите, на които се спирам по-подробно в новата си книга, е именно НЛП. Може би защото ние доста изпатихме от него. НЛП е метод за програмиране на хората. Не възпитание, не обучение, а именно програмиране. Внимавайте в книгите за НЛП, защото в голяма част от тях е вложено именно НЛП и те могат да ви повлияят без да се усетите.
До 2-3 седмици ще имате много информация по въпроса.

Да, но аз мисля че трябва да се опознават оръжията на противника. Доколко това може да стане от книгите които официално се публикуват - лично аз винаги си имам едно на ум... От тях никога не можеш да разбереш цялата истина, а може да има и други капани. В тази връзка книгата на Елтимир за психотрониката ще е много ценна.
Аз се чудя обаче, доколко с тия еврейски техники като НЛП-то могат да програмират някого? Доколко могат да навлязят във вътрешната структура на човека с крадени тайни и имитирани идеи? Аз мисля че няма да бъдат допуснати много навътре. Проблема е, че много хора сами държат себе си на такова ниво (консуматори), че да бъдат податливи на НЛП и др. подобни, самите те не навлизат по-дълбоко в себе си за да разберат Истината, а чакат готови рецепти. НЛП и пр. - това са техники за управление на стадото. Всичко е типизирано, имат си и тестове по които може да те определят какъв тип си и съответно как да те манипулират. Ами ако не си никой от известните типове? Ако не подлежиш на класификация? Ако си Творец на Светове? Тогава става лека засечка в системата им и теориите им дават заето.
PM
Top
Tien
Публикувано на: 15.8.2007, 22:11
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 133
Участник # 1 005
Дата на регистрация: 15-June 07



QUOTE (Запознат @ Aug 15 2007, 09:55 PM)
Какво ще кажете да се организираме една дружинка и да се регистрираме, за да видим какво толкова си говорят и обсъждат нлп-зомбитата?
Ние сигурно ще сме първите. Има ли някой навит, да се пробваме да ни промият малко мозъците? smil4334af067a7a3.gif

Ето линка от където можете да вземем червеното хапче:
http://portal.changewire.info/index.php?op...&task=registers

О, супер, аз съм за! Да им поразклатим малко системата. Сега отивам в Планината, но като се върна ще се позабавлявам за тяхна сметка заедно с вас smil4334a43204b20.gif
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 15.8.2007, 22:21
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Ето в това My спретнато по поръчка интервю, за да стане рекламата има няколо интересни момента:

QUOTE
Аз учих и продължавам да уча при създателите и при най-големите майстори на НЛП

QUOTE
Езикът е наистина основното оръжие на свободата. Но и първото оръжие на робството.

QUOTE
....Всеки от нас, участниците в тази гигантска и зловеща манипулация, носи своята лична отговорност.
- Отговорност? Не е ли късно за признания?
- Аз го знаех и тогава - но тогава не събрах сили за повече от това да избягам, което и направих. Съпротивата ми се струваше безсмислена.
PM
Top
ime
Публикувано на: 15.8.2007, 22:28
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.8.2007, 22:33
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Не бих препоръчал на някого да се пъха в ръцете на манипулаторите, ако не е ДОСТАТЪЧНО подготвен. Само ще ви кажа, че през 2004 г. и аз се надцених. Или подцених опасността, все едно. Уверявам ви, това ми струваше твърде скъпо. Изчакайте няколко седмици, две-три, надявам се не повече. Обещах да ви покажа колко е дълбока заешката дупка. На някои от вас вече съм я показал, имат книгата като електронен текст. Те могат да потвърдят. Не ви съветвам да се хвърляте в една битка, ако не сте наясно с какви оръжия разполага врагът. Положението е много по-сериозно и опасностите са много по-големи, отколкото допускате. А предстоят още сензационни разкрития.


--------------------
PM
Top
Tien
Публикувано на: 15.8.2007, 22:39
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 133
Участник # 1 005
Дата на регистрация: 15-June 07



Да...
И още някои интересни моменти от това интервю с новоизлюпения благодетел на България и човечеството г-н Розенщайн, които ми направиха впечатление:

"Журналистиката на слушалките измества мегафонната журналистика. Нямаме нужда някой да ни вика, а да ни нашепва. И то - възможно с нашите думи, вместо да ни натрапва неговите. Рекламните агенции първи го проумяха. Езикът започва да служи повече като ориентир, отколкото като носител на съдържание. Само така можем да съхраним връзката със света, какъвто ни заобикаля."

Учат се бързо. Индивидуализират подхода - моделират те и ти говорят с твоите собствени думи, за да решиш че идеята която ти е внушена всъщност си е твоя. И интересно, защо е загубена връзката със света, та НЛП-мастера трябва да ни я възстановява...

"думите имат сила. Думите пораждат преживявания и чертаят бъдещето и дори когато уж не се употребяват за това, а само да информират. Бях в кухнята - и не вярвам на мита за свободната преса и обективната информация. И в България този мит беше използван умело само в името на личния интерес.
ChangeWire показва обаче как думите могат да променят вътрешния свят на човека и без да са моделирани като информация. Да използва тяхната сила да ни правят по-светли, щастливи, добри. Умеели са го и в предишните времена - поетите, мъдреците, театралите...

Колко благородно... Думите обаче са само обвивка на Идеята, само носители... А информацията е имитация на Знание. Като не могат да уловят идеята почват да анализират думите. Дали обаче, благородни думи използвани за не-благородна Идея няма да загубят Силата си?
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 15.8.2007, 22:46
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Аз вече го метнах във форума или поне това, което е видимо от него. Ако искате ударете едно рамо smil4334af067a7a3.gif
PM
Top
ime
Публикувано на: 15.8.2007, 22:46
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 556
Участник # 484
Дата на регистрация: 10-July 06



Ще се отвори земята и ще се открие кои са българите. Не е вярно, че българите са чергари. Откъдето са минали, държава са оставили и бел град.


--------------------
"????????? ?? ?? ?????? — ???? ?????????"
PMUsers Website
Top
Eлтимир
Публикувано на: 15.8.2007, 22:53
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Всъщност те ви го казват направо. НЛП - Невро-лингвистично програмиране. Програмиране! Те програмират хората така, както ние програмираме компютрите си. И удрят директно в подсъзнанието. Самото съзнание бива заобикаляно, разработени са методики за тази цел. Докато накрая преставате да вярвате на сетивата си, на логиката си, а се доверявате единствено на думите, нашепвани или изписвани от НЛП оператора. Освен това НЛП е само част от целия комплекс методики, предназначени за унищожаване на човешката личност. Бил съм свидетел как някои иначе много свестни хора само след един сеанс с "куфарчето" се променят изцяло. Докато накрая почват да ходят из улиците и да си говорят сами. Не подценявайте врага!
Съжалявам, но не мога да копирам всичките 100 страници във форума, пък и не ми се ще книгата да стане излишна. Все пак с приходите от тази книга се надявам да финансирам следващата.
И както ви казах, предстоят още сензационни разкрития. На наша територия вече действат "Силите, които стоят зад създаването на Исляма". Запомнете последния израз. Тепърва предстои всички да научим какво всъщност означава това.


--------------------
PM
Top
Запознат
Публикувано на: 15.8.2007, 23:07
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 1 759
Участник # 169
Дата на регистрация: 3-November 05



Според мен му трябва една бърза атака. Какъвто е задрямал, малко да се стресне, та да му изкочат дяволите.
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (2) [1] 2  Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020